Fırsatlar dünyamıza HOŞGELDİNİZ!

Intermodal

Intermodal taşımacılıkta Ro-Ro gemileriyle Haydarpaşa Limanı’ndan Trieste ve Lavrion’a, Alsancak Limanı’ndan Trieste ve Sete’ye ulaşan Polsped Lojistik’a ait treylerler ve konteynerler, karşılıklı blok tren seferleriyle Trieste üzerinden Almanya Köln, Ludwigshafen, Kiel veya Çekya Ostrava terminallerine, Sete üzerinden blok trenlerle Paris’e, karayoluyla ise İspanya, Portekiz ve Batı Avrupa ülkelerine taşınır.

Deniz, demiryolu ve kara olmak üzere üç farklı taşıma modunun kullanıldığı Intermodal, ürünlerin ilgili limanlardan Ro-Ro’yla Trieste ve Sete limanlarına taşınması, Trieste’den Ludwigshafen, Köln, Kiel ve Ostrava’ya, Sete’den ise Paris’e demiryoluyla ulaştırılması ve buradan da karayoluyla hedeflenen noktalara teslim edilmesi esasına dayanmaktadır.

Aynı şekilde ithalat sürecinde de ilgili yükleme noktalarından Köln, Kiel, Ostrava, Ludwigshafen’a ya da Paris’e karayoluyla taşınan ve konsolide edilerek demiryoluyla Trieste ve Sete limanlarına getirilen ürünler, Polsped Lojistik Ro-Ro’larıyla ilgili diğer limanlara ulaştırılır.

Intermodal sayesinde çevreyle daha az karbon, daha az partikül, daha az NOX salımı paylaşılmakta, ayrıca daha az dizel yakıt tüketimi gerçekleştirilmektedir. Yeşil lojistik sayesinde her ay 365.000 ağaç kurtarılmaktadı.

Intermodal

Intermodal